ERIC ELFWÉN, skulptur, patinerad brons, monogramsignerad EE och daterad 62.
Kvinna med börda på huvudet, Gjutarstämpel MGM Mönsterås. Höjd 27 cm.
Helhetsintrycket är gott.
Klubbat pris
3 000
265
273
Utropspris
3 000 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (14 bud)
9
25 jul 2019 17:44
3 000 SEK
10
25 jul 2019 17:44
2 910 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 10
9
25 jul 2019 17:43
2 701 SEK
10
25 jul 2019 17:43
2 501 SEK
9
25 jul 2019 17:31
2 000 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 9
8
23 jul 2019 0:27
1 500 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 8
21 jul 2019 21:46
1 200 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 7
21 jul 2019 12:31
1 001 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 6
20 jul 2019 16:56
951 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 5
19 jul 2019 21:21
850 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 3
19 jul 2019 16:19
800 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
18 jul 2019 21:39
700 SEK
18 jul 2019 11:30
500 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 2
17 jul 2019 18:33
300 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 1