Gunnar Nylund

(Sverige, 1904-1997)
Gunnar Nylund
(Sverige, 1904-1997)

GUNNAR NYLUND, vas, stengods. Rörstrand.

Vitglasyr, dekor av piggar i relief. Djupstämplad. Höjd 30 cm.

Smärre bränningsspricka.

Formgivare

Klubbat pris
3 200
283
291
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
8
14 aug 2019 17:57
3 200 SEK
14 aug 2019 17:57
3 000 SEK
8
14 aug 2019 17:56
2 800 SEK
14 aug 2019 17:53
2 600 SEK
13 aug 2019 11:47
2 400 SEK
11 aug 2019 17:12
2 200 SEK
11 aug 2019 17:11
2 000 SEK
11 aug 2019 17:11
1 900 SEK
9 aug 2019 13:49
1 800 SEK
9 aug 2019 9:20
1 400 SEK
8 aug 2019 16:09
1 200 SEK
8 aug 2019 13:37
1 000 SEK

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

55. Berndt Friberg, vaser, 7 st och skålar, 4 st, stengods, Gustavsbergs studio, 1960-tal.
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
Budhistorik
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
8 000

ditt bud
Aktuellt bud:
9 000 SEK