Vitglaserad, relief dekor med ryckt dekor av rosor. Bestående av:
12 kaffekoppar med fat
12 mattallrikar
12 förrättstallrikar
12 djupa tallrikar
12 assietter
6 uppläggningsfat
2 uppläggningsskålar
såssnipa
tillbringare
sockerskål
9 askfat
En kopp med spricka(ej genomgående) En tallrik med nagg. Smärre slitage. Sckerskål saknar lock.
Svenska Hollywoodfruar, Lena Jolton