Bemålade, svepasken märkt JGD 1787, längd 37, höjs 17 cm, ask med metallskoning, längd 36, bredd 38 höjd 18 cm, ask bemålad märkt MSD, längd 36, bredd 34, höjd 21 cm
Åldersrelaterat slitage. Några med delvis enare målning. Repor. Nagg. Märken. Fläckar. Färgbortfall.