En soffdel och schäslongdel. Lösa stoppade sitt- och ryggdynor klädda i ljust naturfärgat läder. Total längd c:a 270 cm. Schäslongdelens längd 162, dynans bredd c:a 80 cm.
Bruksslitage, fläckar, repor.