JOHN SANDERSON, Wigdon, (1671-1754-?), golvur, 17/1800-tal
Fodral av ek från 1800-talets andra hälft med skuren dekor. Urtavla av mässing med text: John Sanderson Wigdon Fecit. Romerska och arabiska siffror samt datumglugg. Pemndel och ett lod. Höjd 230 cm
Ej genomgången. Skador.
Klubbat pris
750
66
68
Utropspris
1 500 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (8 bud)
27 jul 2019 22:35
750 SEK
27 jul 2019 22:35
700 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 1
27 jul 2019 22:35
550 SEK
27 jul 2019 22:35
500 SEK
27 jul 2019 22:35
450 SEK