Tvådelat och målat skåp, underdelen med lådor, överdelen med dörrpar och bakomliggande hyllor och skedhylla. Bredd 123, djup 50, höjd 200 cm. Nyckel finns.
Renoverat, kompletterat, skador, slitage, lagningar. Ett lås saknas, lås i överdel ej fungerande.