36 flata tallrikar, diameter 26 cm
12 förrättstallrikar, 23 cm
12 djupa tallrikar, 25,5 cm
Karott, längd 34 cm, med underliggande fat, längd 39 cm
2 ovala uppläggningsfat, längd 39 cm
2 runda fat, diameter 38 cm
2 stekfat/ serveringsfat, längd 57 och 58 cm
Tekanna samt sockerskål. Kannans höjd utan lock 19 cm.
Slitage. En del med krackelyr och missfärgning. Nagg och ställvis nötta kanter. Hårfin spricka.