Den nya romantiken

26 föremål
LJUSKRONA, rokokostil, 1900-tal.
Klubbat pris
9 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
LJUSKRONA, sengustaviansk stil, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LJUSKRONA med prismor. 1900-talets första hälft .
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets mitt.
LJUSKRONA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ljuskrona, 1900-talets början.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LJUSKRONA, Oscariansk, 1800-talets slut.
Klubbat pris
6 201 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LJUSKRONA, oskariansk, 1900-talets början.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AMPEL, empirestil, 1900-tal.
AMPEL, empirestil, 1900-tal.
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSKRONA, empirestil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSKRONA, barockstil, sent 1900-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSKRONA, Barockstil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
6 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TAKLAMPA, gustaviansk stil 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSKRONA, för 8 ljus, rokokostil, 1900-talets början.
Klubbat pris
8 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LJUSKRONA, empirestil 1900-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 110 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
7 633 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKKRONA, empirstil, 1920-tal.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
300 EUR
LJUSKRONA, empirestil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 005 SEK
Utropspris
3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

372. Harald Notini, taklampor, ett par, modell "11555", Arvid Böhlmarks Lampfabrik, Stockholm, 1940-tal.
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
Budhistorik
130 000

ditt bud
125 000

ditt bud
120 000

ditt bud
115 000

ditt bud
110 000

ditt bud
105 000

ditt bud
100 000

ditt bud
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
Aktuellt bud:
130 000 SEK