NATTVARDSTYG, sterling silver, 4 delar. A Salomonsen, Danmark . vikt 1700 gr
Stämplar Ax.S. Axel Salomonsen, Köpenhamn (1933-1977). Kalk m paten, (H 16, paten diam 15), Vinkanna m lock krönt av kors, H ca 25, Oblatask H 11. diam ca 9.
Smärre slitage. Helhetsintrycket är mycket gott.
Klubbat pris
7 500
663
683
Utropspris
6 000 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (20 bud)
8
7 aug 2019 21:13
7 500 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 8
7 aug 2019 21:13
7 300 SEK
7 aug 2019 19:27
7 250 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 7
7 aug 2019 19:19
7 050 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 5
7 aug 2019 19:19
7 000 SEK
5 aug 2019 22:52
6 850 SEK
5 aug 2019 22:52
6 650 SEK
5 aug 2019 22:52
6 600 SEK
5 aug 2019 22:48
6 400 SEK
3 aug 2019 11:39
6 200 SEK
3 aug 2019 9:18
6 000 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 6
1 aug 2019 11:00
5 800 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 3
1 aug 2019 10:58
5 600 SEK