FRANZ VON PERSOGLIA, olja på förstärkt pannå, signerad.
Skogspromenaden. 53 x 36 cm.
Pannå med nålstick längs övre och undre ytterkant. Ställvis skrapmärken.
Bukowski Auktioner AB, Stockholm, "Internationella Vårauktionen", 29 maj - 1 juni 2007, kat nr 336.