FÅTÖLJ, så kallad Gripsholmsfåtölj, 1900-talets slut.
Klädd med tyg från Pierre Frey "Minton teacups". Etikettmärkt Apelzin möbler & rum. Vändbara lösa dynor, fast stoppade armlän. sittdynan med avtagbar klädsel. Sitthöjd ca 50, höjd 85 cm.
Obetydligt slitage, obetydlig fläck.
Klubbat pris
3 700
327
337
Utropspris
3 000 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (21 bud)
8
24 jul 2019 19:52
3 700 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 8
24 jul 2019 19:46
3 500 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 1
8
24 jul 2019 19:46
3 400 SEK
8
24 jul 2019 19:40
3 200 SEK
24 jul 2019 18:37
3 000 SEK
24 jul 2019 18:37
2 900 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 3
24 jul 2019 17:59
2 700 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 2
23 jul 2019 5:18
2 500 SEK
23 jul 2019 5:18
2 400 SEK