SPEGEL OCH KONSOLBORD svensk empire, Karl Johan, 1800-talets första hälft.
Fanerade med björk, ställvis bemålat och förgyllt. Dekor av pastellage. Träskivan i porfyrimitation. Spegelns höjd 121, bredd 55 cm. Bordets längd 76, bredd 34, höjd 76 cm.
Slitage. Spegel något maskstungen.
Klubbat pris
8 200
724
747
Utropspris
8 000 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (16 bud)
8
21 jul 2019 17:07
8 200 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 8
21 jul 2019 17:07
8 000 SEK
21 jul 2019 11:16
7 977 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 7
21 jul 2019 11:16
7 777 SEK
21 jul 2019 11:15
7 775 SEK
21 jul 2019 11:15
7 575 SEK
21 jul 2019 11:15
7 325 SEK
21 jul 2019 11:15
7 125 SEK
20 jul 2019 8:24
6 600 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 5
20 jul 2019 8:24
6 400 SEK