Dekor i underglasyrblått, tallrikar med motiv av blommor, diameter 21,7-22,4 cm. Fat med motiv av flodlandskap, längd 28 cm.
Trumpetvas i famille rose och cappucciner glasyr, med motiv av blommor inom lövformade medaljoner. Höjd 18 cm.
Slitage, smärre nagg, mistor, bränningssprickor.