WALTER LANGLEY, olja på duk, signerad Walter Langley och daterad 1899.
Figurer på byväg. 112 x 153 cm.
Färgbortfall. Retuscher. Krackelyr. Oxiderad fernissa.
City of Nottingham Art Museum, Nottingham Castle, "Special Loan Exhibition".