2 karmstolar samt fyra stolar, Karl Johan-stil, 1800-talets slut. Två stolar Karl-Johan, omkring 1800-talets mitt. Fanerade samt delvis massiv mahogny. Fasta stoppade sitsar. Sitthöjd ca 46-48 cm.
Smärre skador, slitage och lagningar. Förstärkningar.