STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong 1736-95.

Dekor av flodlandskap i underglasyrblått. 41 x 35 cm.

Smärre slitage. Obetydliga glasyrnagg. Tillverkningsdefekter.

Klubbat pris
3 100
294
337
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
5 jul 2019 21:32
3 100 SEK
5 jul 2019 21:32
3 000 SEK
5 jul 2019 19:16
2 900 SEK
5 jul 2019 18:39
2 700 SEK
5 jul 2019 18:39
2 555 SEK
5 jul 2019 4:30
2 000 SEK
4 jul 2019 4:54
1 100 SEK
30 jun 2019 20:56
1 000 SEK
29 jun 2019 6:49
750 SEK
27 jun 2019 8:03
500 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14