VÄVD TAPET FRAGMENT, gobelängteknik, ca 230 x 213 cm, Flandern och Frankrike 1600-tal och omkring 1900.

Från 1600-tals tapet/er: polykromt landskap med slott och sjö med fåglar samt upptill bård med blommor, frukt och medaljong. Ull och silke. Från jugendtapeten/tapeterna: stora blommor och träd samt smala bårder.

Flera ihopsatta delar. Slitage, smutsig, fläckar, lagningar, skador. Baksidan med obetydliga spår av klister.

Klubbat pris
8 400
742
765
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (18 bud)
21 jun 2019 17:20
8 400 SEK
21 jun 2019 17:19
8 200 SEK
21 jun 2019 16:31
8 000 SEK
21 jun 2019 16:31
7 800 SEK
21 jun 2019 12:56
7 200 SEK
21 jun 2019 12:37
7 000 SEK
21 jun 2019 12:37
6 800 SEK
20 jun 2019 17:47
5 950 SEK
20 jun 2019 17:47
5 750 SEK
19 jun 2019 20:21
5 700 SEK
19 jun 2019 20:21
5 500 SEK
19 jun 2019 20:21
5 500 SEK
18 jun 2019 23:42
5 200 SEK
18 jun 2019 23:42
5 000 SEK
17 jun 2019 13:55
4 400 SEK
16 jun 2019 0:44
4 200 SEK
15 jun 2019 19:44
4 000 SEK
14 jun 2019 13:37
3 500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

366. David Rosén, pall, "Berga", Nordiska Kompaniet, 1940-tal.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
Aktuellt bud:
32 000 SEK