Mahogny, konturerat krön, vitrin med dörr samt flankerande hyllor med spegel, nedtill hylla, svängda ben, längd 121, bredd 37, höjd 162 cm, invändig belysning Nyckel finns.
Åldersrelaterat slitage. Repor. Märken. Torrsprickor. Saknar hyllplan i vitrin