MÅLNINGAR, tre stycken, tusch och färg på papper. Qingdynastin samt Kina, sent 1800-1900-tal.

En sent 1800-tal, med motiv av eleganta figurer i fyra sektioner. Total mått med ram 63x27 cm.
En med titeln: Jia Ai Xiang, omkring 1900, med motiv avfigurer i naturmiljö, total mått med ram 31x24 cm.
En signerad Wang Hui (1632-1717), dock senare, 1900-tal, med motiv av flodlandskap, kalligrafi samt tre röda sigill. Total mått med ram 38,5x29 cm.

Ej examinerad ur ram. Smärre fläckar. Säljes i befintligt skick.

Klubbat pris
5 000
442
455
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (21 bud)
29 jun 2019 16:11
5 000 SEK
29 jun 2019 16:11
4 800 SEK
29 jun 2019 16:11
4 600 SEK
29 jun 2019 16:11
4 400 SEK
29 jun 2019 16:11
4 200 SEK
29 jun 2019 16:11
4 200 SEK
29 jun 2019 16:11
4 000 SEK
29 jun 2019 16:11
3 800 SEK
29 jun 2019 16:10
3 600 SEK
29 jun 2019 16:10
3 400 SEK
29 jun 2019 16:09
3 200 SEK
29 jun 2019 16:08
3 000 SEK
29 jun 2019 16:08
2 800 SEK
29 jun 2019 16:08
2 800 SEK
29 jun 2019 16:07
2 600 SEK
29 jun 2019 16:05
2 400 SEK
29 jun 2019 16:05
2 200 SEK
29 jun 2019 16:05
2 000 SEK
29 jun 2019 15:35
1 800 SEK
29 jun 2019 15:12
1 100 SEK
23 jun 2019 13:37
1 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

361. Hans Bergström, takkrona, modell "3", Asea, 1940-50-tal.
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
110 000

ditt bud
Fair warning
105 000

ditt bud
100 000

ditt bud
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
Fair warning
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
Fair warning
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
Aktuellt bud:
110 000 SEK