En sent 1800-tal, med motiv av eleganta figurer i fyra sektioner. Total mått med ram 63x27 cm.
En med titeln: Jia Ai Xiang, omkring 1900, med motiv avfigurer i naturmiljö, total mått med ram 31x24 cm.
En signerad Wang Hui (1632-1717), dock senare, 1900-tal, med motiv av flodlandskap, kalligrafi samt tre röda sigill. Total mått med ram 38,5x29 cm.
Ej examinerad ur ram. Smärre fläckar. Säljes i befintligt skick.