VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Guangxu (1875-1908).
Dekor i underglasyrblått, med motiv av antikviteter och buddhistiska symboler. Upptill med ruyibräm, med Kangxis fyra karaktärsmärken. Höjd utan lock 22 cm.
Slitage, bränningssprickor. En med nagg
Klubbat pris
4 755
420
433
Utropspris
4 000 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (9 bud)
14 jul 2019 18:45
4 755 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
14 jul 2019 18:45
4 555 SEK
14 jul 2019 12:37
4 288 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 5
14 jul 2019 12:37
4 088 SEK