Gräddsnäcka, silver, Stockholm 1776, saknar mästarstämpel. Rokoko.

Invändigt förgylld. Oval, på tre bladfötter, slät med genombrutet, kartuschformat tumgrepp. Längd 18,5 cm, vikt 230 gram.

Slitage.

Klubbat pris
8 000
759
869
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
26 jul 2019 17:13
8 000 SEK
25 jul 2019 5:54
7 000 SEK
24 jul 2019 20:10
5 000 SEK
24 jul 2019 7:07
3 000 SEK
22 jul 2019 15:50
2 500 SEK
19 jul 2019 22:19
2 000 SEK
19 jul 2019 19:28
1 600 SEK
19 jul 2019 19:10
1 335 SEK
19 jul 2019 16:06
1 234 SEK
18 jul 2019 18:58
600 SEK
18 jul 2019 15:10
500 SEK
18 jul 2019 14:46
300 SEK