HELENA TYNELL, vaser 3 st, signerade, Riihimäen Lasi Oy, Helena Tynell. 1970-tal.
Fast formblåst klart glas.
Paalutalo, höjd 18 cm.
Brokadi, höjd 18,5 cm.
Ring ring, höjd 23 cm.
Helhetsintrycket är gott.