HELENA TYNELL, GLASSKULPTUR, "Waterfront stones", signerad Helena Tynell Riihimäen Lasi Oy 1972.
Gjuten i klart glas, färgad.
Höjd 7 cm. Längd 18 cm.
Helhetsintrycket är gott. Repor.
Glasblåsare Waldemar Bruun.