19 flata tallrikar, diameter 24 cm
19 förrättstallrikar, 21 cm
30 assietter, 18 cm
9 brödtallrikar, 15,5 cm
20 djupa tallrikar, 24 cm
21 djupa tallrikar, 21 cm
runt serveringsfat, 34 cm
5 ovala serveringsfat, längd 24-34 cm,
7 serveringsskålar, 21,5-36 cm
3 olika serveringsskålar varav två på fast fat
9 äggkoppar
6 smörställ
Soppterrin, kanna, tekanna, sockerskål, gräddsnäcka, såskanna, senapsburk och
ett underlägg.
Enstaka delar med nagg. Smärre glasyrkrackelyr och slitage.