Ett par invändigt förgyllda saltkar med riklig graverad dekor och kartusch, diameter 5,5 cm, höjd 4 cm, samt saltskedar, ett par, med snäckformat, förgyllt blad och vridet skaft, längd 7,3 cm, samtliga stämplade Charles Stuart Harris, London 1883.
Tesked med graverad dekor och fäste med djurhuvud, längd 13 cm, London 1902.
Invändigt förgylld, oval skål med konturerat brätte, fyra genombrutna fötter, längd 21 cm, stämplad HA, Sheffield 1891.
Sammanlagd vikt 426 g.
Skålen sned, en fot med smärre skada.