CG HALLBERG, saltkar och skedar, 6 st, silver. Stockholm 1916.
Invändigt förgyllda. Klotformade, släta, på tre kulfötter. Graverat monogram. Höjd 3 cm, total vikt 130 gram. Fem skedar i silver, en nysilver. I originalask 22 x 15 x 5 cm.
Slitage. En av skedarna ej original samt i nysilver.