ANDERS PEHRSON, taklampor 2 st "Bumling", Ateljé Lyktan, Åhus 1900-talets andra hälft
Gullackerad metall, raster av plast, etikettmärkta, diameter 25 resp 40 cm, höjd utan sladd 26 resp 36 cm
Åldersrelaterat slitage. Repa. Ej funktionstestad. Raster till den större saknas