Knivarna stämplade JA, Stockholm 1907. Modell Svensk Spetsig. Stämplade ägarvapen. Knivens längd 26 cm. Vikt 1 260 gram. Bestående av: 6 matskedar 6 matgafflar 6 matknivar
Bruksslitage.