MAURI ALMARI, taklampa, modell 71020, Idman 1900-talets mitt.
För tre ljuspunkter. Polerad mässing och kupor i glas. Mässingsdekorationer. Original kupor. Total höjd 70 cm.
Åldersrelaterat slitage och märken. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.