Dikter med tillhörande etsningar av:
Joan Brossa - Antoni Tàpies
Andrè Pieyre de Mandiargues -Roberto Matta
John Keats - Alain Reynolds
Jean Pierre Faye - Pierre Tal-Coat
Édith Boissonnas- Olivier Debré
Jean Paulhan -Philippe Lepatre
Thomas Campion, Philip Sydney och John Donne - Henry Moore
Osignerade. Bladstorlek ca 39x28 cm.
Innehåller även sviten med sju signerade och numrerade etsningar.
Detta ex är 12 av 15. (Japon)
Slitage. Veck.