JOAN MIRÓ, färglitografi, 1969, signerad med blyerts och numrerad 58/75.
Le magnétiseur - fond blanc", 1969. Tryckt hos Arte Adrien Maeght, Paris, utgiven av Maeght, Paris. Bladstorlek 80 x 58 cm. (BFK Rives)
Ej examinerad ur ram. Inga synliga skador.
Galleri Larsson, Gävle.
Därefter i arv till nuvarande ägare.
Mourlot 533.