CARMOSÈRING, med oval fasettslipad safir och briljanter
Safir 2,26 ct och briljanter totalt 1,02 ct enligt gravyr. 18K vitguld. GTS, Guldsmedjan Jönköping. Ringstorlek 16,75. Fattning ca 17 x 15 mm. Vikt 6 gram.
Smärre bruksslitage. Litet nagg på safir
Klubbat pris
15 300
1 353
1 385
Utropspris
10 000 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (23 bud)
3 jun 2019 18:00
15 300 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 5
3 jun 2019 17:59
14 800 SEK
3 jun 2019 17:59
14 500 SEK
3 jun 2019 17:59
14 000 SEK
3 jun 2019 17:59
13 500 SEK
3 jun 2019 17:04
13 000 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 3
3 jun 2019 14:51
12 500 SEK
2 jun 2019 19:13
12 000 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
2 jun 2019 11:32
11 500 SEK
1 jun 2019 21:25
11 000 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 6
1 jun 2019 21:23
10 500 SEK
1 jun 2019 21:23
10 000 SEK
1 jun 2019 20:52
9 700 SEK
1 jun 2019 20:52
9 500 SEK
1 jun 2019 16:01
9 000 SEK
1 jun 2019 16:01
8 800 SEK
1 jun 2019 8:45
8 600 SEK