Graverade motiv, det högre med omvikt fot. Det lägre med förgyllning. "Från Guds bud icke wike, från öfverhetens lag icke afstå", samt "Krieg, Armuth, Friede". Höjd 11,5-18 cm.
Skador. Lagningar.
Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling.
Klubbat pris
1 500
133
136
Utropspris
1 500 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (21 bud)
29 apr 2019 19:49
1 500 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
29 apr 2019 19:47
1 400 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 6
29 apr 2019 19:47
1 311 SEK
29 apr 2019 19:46
1 300 SEK
29 apr 2019 19:44
1 200 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 7
29 apr 2019 19:44
1 100 SEK
29 apr 2019 19:44
1 027 SEK
29 apr 2019 19:43
1 000 SEK
29 apr 2019 19:43
950 SEK
29 apr 2019 19:42
900 SEK
29 apr 2019 19:39
850 SEK
29 apr 2019 19:19
800 SEK
29 apr 2019 19:19
750 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 2
29 apr 2019 19:19
700 SEK
29 apr 2019 19:19
650 SEK
28 apr 2019 10:17
600 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 5
25 apr 2019 18:02
550 SEK