Skedar, 4 st olika, silver, 17-/1800-tal, bl a Otto Wilhelm Kjellberg, Västerås 1840.

Längd 20-22 cm. Vikt 192 gram.

Smärre slitage. Bucklor.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling

Klubbat pris
730
66
71
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (9 bud)
29 apr 2019 17:12
730 SEK
29 apr 2019 17:12
680 SEK
23 apr 2019 18:46
661 SEK
23 apr 2019 18:46
611 SEK
22 apr 2019 20:50
555 SEK
22 apr 2019 20:50
505 SEK
22 apr 2019 13:30
450 SEK
22 apr 2019 13:30
400 SEK
21 apr 2019 21:57
300 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

655. Pieter Angellis Tillskrivna, Marknadsscener efter Frans Snyders; ”Der Obstmarkt”, ”Der Gemüsemarkt”, ”Der Wildbrethändler”, ”Der Fischmarkt”.
Utropspris
300 000 - 400 000 SEK
Budhistorik
320 000

ditt bud
310 000

ditt bud
300 000

ditt bud
290 000

ditt bud
280 000

ditt bud
270 000

ditt bud
260 000

ditt bud
250 000

ditt bud
Aktuellt bud:
320 000 SEK