Trumpet vas, dekor i famille rosefärger, md motiv av blommor, växter. Höjd 25,5 cm (skador).
En urna med lock, dekor i famille rosefärger, med motiv av blommor, och ting. Höjd med lock 15 cm (nagg).
Slitage, mistor, smärre nagg. En skadad.