Dekor i famille rosefärger, med motiv av blommor, höjd 8,5-9 cm (en med smärre nagg).
Tre fat, med dekor av figurer i interiörmiljö, diameter 12,5 cm (en lagad samt sprickor, en med sprickor och nagg).
Slitage, fåtal med nagg och sprickor, en lagad, mistor.