Dekor i underglasyrblått, imari och famille rosefärger. Bestående av:
Ett par Japanska tallrikar, med motiv av fjärilar, diameter 24,2 cm (nagg, en med sprickor).
Tre i underglasyrblått, med motiv av flodlandskap, diameter 23,3 cm (skador).
Tre famille rose tallrikar, med motiv av blombukett, diameter 24 cm (nagg).
Två udda imari tallrikar, med motiv av blommor, diameter 22-23 cm (en med skador, en med nagg).
Fyra udda famille rose tallrikar, med motiv av blommor, diameter 22,5-23,5 cm (en med nagg, tre med skador).
Fyra udda tallrikar i underglasyrblått, med motiv av blommor, växter, diameter 22,5-23,3 cm (en med nagg, en med ifyllda nagg), två med skador).
En terrin i underglasyrblått, med motiv av blommor, längd 27,5 cm (glasyrnagg).
Omfattande skador på många. Nagg.