OTTO SCHEER, Efter. Skulptur, brons, sign.
Jaktgudinnan Diana. Stämpelsignerad Otto Sheer, Steglitz. Guldpatinerad brons, höjd 33. 5 cm (inklusive stensockel 41 cm. Signerad Otto Sheer, Steglitz.
Ytsmuts.
Strödda skrapmärken.
Avnött patinering.
Något böjt spjut (i spetsen).