KAFFESERVIS, 13 delar, risporslin, Arabia Finland 1900-talets senare hälft och slut. 3 delar av Friedl Holzer-Kjellberg.
10 koppar på fat, koppens höjd 7 cm.
Två små skålar och gräddsnäcka, signerade i godset F.H.Kj. Arabia Finland.
Obetydligt slitage. Helhetsintrycket är gott.