FRANCOIS BOUCHER, kopia efter, tidigt 1800-tal, olja på duk/pannå.
Vintern, ur De fyra årstiderna. 81 x 97 cm.
Duk uppklistrad på pannå, retuscher.
Bouchers original från 1755 i Frick Collection, New York.
Auktionens målning är spegelvänd vilket kan tyda på att den utförts efter Bouchers grafiska blad med samma motiv.