GULDSMEDSAKTIEBOLAGET, smyckeskrin, silver, jugend, Stockholm 1925,

Rektangulärt. Välvt lock med dekor i relief av medaljong med bladslingor. Inredning klädd i blå sammet. Längd 19 cm, bredd 13 cm, höjd 6 cm.

Smärre slitage.

Proveniens

Svensk privatsamling.

Klubbat pris
3 500
305
319
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
6 apr 2018 22:02
3 500 SEK
29 mar 2018 22:33
3 300 SEK
29 mar 2018 14:31
3 100 SEK
29 mar 2018 14:31
3 000 SEK
28 mar 2018 21:18
2 900 SEK
28 mar 2018 21:18
2 700 SEK
28 mar 2018 16:05
2 500 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962