FIRMA GEORG ADAM SCHEID, dosa, Wien, Österrike, 1904 importstämplad London.
Tresidig, med ljust grön emalj mot guillocherad botten, med hörnornament. Invändigt förgylld. Längd 5 cm, bredd 5 cm. Vikt 68 g.
Smärre slitage.