LOUIS JEAN BAPTISTE PELLEGRIN, signerad och daterad 1840. Gouache 42,5 x 56 cm.
"Skonerten Ulla från Halmstad. Commenderas af Capt. P. Nelson år 1840".
Signerad L:ie Pellegrin à Marseille och daterad 1840. Gouache 42,5 x 56 cm.
Ej examinerad ur ram.