RICHARD MORTENSEN, collage, signerad och daterad 6- V-91
"Une semaine avec André Breton". Nr 1 av totalt 7 collage. Bladstorlek 76 x 56 cm.
Ej examinerad ur ram.
Galerie Bel' Art, Stockholm.
Privat samling, Stockholm.
Teddy Brunius, "Richard Mortensen Collages 1990-91", avbildad sid. 79