SVEN HANSSON, olja på duk, signerad och daterad 1982.
Abstrakt komposition. 175 x 107 cm. Signerad á tergo Sven Hansson 1982.
Ytsmuts och slitage. Ställvis kraftigare färgbortfall. Repor. Större och mindre fläckar. Mindre krackelyrer. Tryckmärken.
Konstnärens familj