MARCO ZANUSO & RICHARD SAPPER, telefon "Grillo". LUIGI BANDINI BUTI " Alpha 2" radio, Siemens, 1960-tal.
MARCO ZANUSO & RICHARD SAPPER, telefon "Grillo" Siemens, 1960-tal. Längd ca 16 cm.
LUIGI BANDINI BUTI " Alpha 2" radio,1960-tal. Bredd ca 12 cm djup 13 cm.
Slitage, Ej funktionstestad.
Torbjörn Lenskog Design Collection.