Formblåst glasinsats. Ställ av nysilver. Längd 18. Bredd 13. Höjd 22,5 cm.
Slitage. Bucklor. Något sned. stukat ställ. Smärre nagg.
Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.