Åtta delar. Bestående av:
Serveringstång, Christofle & Lenoir, Frankrike, 1900-tal, nysilver och trä, längd 28 cm.
Sked med träskaft, silver, England, otydlig mästarstämpel, längd 29 cm, total vikt 119 g.
Transcheringsbestick, 2 stycken, nysilver, med stålblad, otydlig stämpel, omkring 1900, längd 28-32 cm.
Serveringsbestick, 2 stycken, nysilver, Guldsmedsaktiebolaget, Stockholm, omkring 1900, längd 23-28 cm.
Serveringsgaffel, skaft med bland annat pärlemo, 1800-tal, möjligen Frankrike , längd 24,5 cm.
Ostsked med benskaft, nysilver, troligen England, omkring 1900, längd 27,5 cm.
Slitage. Märken.
Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.