KAFFEKANNA, Rokoko, Sverige, 1700-talets andra hälft.

Koppar och mässing. Handtag av trä med benknopp. Slaglödd, invändigt förtent. Längd 24, höjd 19 cm.

Smärre slitage, botten med lagning. Handtaget möjligen 1800-tal.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
12 500
1 104
1 138
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (29 bud)
12 mar 2019 12:27
12 500 SEK
12 mar 2019 12:27
12 000 SEK
12 mar 2019 12:26
11 900 SEK
12 mar 2019 12:26
11 400 SEK
10 mar 2019 21:55
9 000 SEK
9 mar 2019 10:00
9 000 SEK
8 mar 2019 17:34
8 800 SEK
8 mar 2019 17:34
8 600 SEK
8 mar 2019 17:33
7 900 SEK
8 mar 2019 17:33
7 700 SEK
8 mar 2019 11:38
7 300 SEK
8 mar 2019 11:37
7 100 SEK
7 mar 2019 22:03
6 800 SEK
7 mar 2019 22:03
6 600 SEK
7 mar 2019 22:03
6 500 SEK
7 mar 2019 22:03
6 300 SEK
7 mar 2019 11:09
6 100 SEK
7 mar 2019 10:09
5 900 SEK
6 mar 2019 18:56
5 800 SEK
6 mar 2019 9:51
5 600 SEK
6 mar 2019 9:51
5 500 SEK
5 mar 2019 20:44
5 100 SEK
5 mar 2019 20:44
4 900 SEK
5 mar 2019 20:44
4 800 SEK
4 mar 2019 19:06
4 200 SEK
4 mar 2019 17:24
4 000 SEK
4 mar 2019 16:15
3 200 SEK
3 mar 2019 17:43
3 000 SEK
1 mar 2019 11:38
2 500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

615A. Sven Jonson, Geometrisk komposition.
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
Budhistorik
310 000

ditt bud
300 000

ditt bud
290 000

ditt bud
280 000

ditt bud
270 000

ditt bud
260 000

ditt bud
250 000

ditt bud
240 000

ditt bud
230 000

ditt bud
220 000

ditt bud
Aktuellt bud:
310 000 SEK